Cent

Płatności bezgotówkowe na świecie

Photo by Aleksi Räisä

Każdy kontynent rządzi się swoimi prawami, tam też różnice występują w wynagrodzeniach, opłatach, drogim lub tanim życiu. Dlatego też wygoda w dokonywaniu płatności również ma inną formę. Przelewy, mobile z aplikacjami, dają możliwość unikania posiadania przy sobie gotówki.

Formy płatności bezgotówkowej na świecie.

Świat obecnie zmienił się nie do poznania, zwłaszcza poprzez emigrantów, imigrantów oraz uchodźców, szukających lepszych warunków do życia. Poprzez to ludzie wykorzystują coraz to bardziej pomysłowe formy transakcji gotówkowych. Jedną z nich jest Western Union, czyli możliwość przesyłania środków pieniężnych zza oceanu do Europy, czyli nominałem wyjściowym są tu dolary.

Kolejna forma przesyłania środków pieniężnych to Wise, transfer umożliwiający przelew pieniędzy z Polski i do Polski, za niewielką opłatą. Gdy znajdziesz się za granicą, a przyjdzie obowiązek zapłaty to Wise jest najlepszy w tym momencie, 100% wiarygodności oraz przelew środków pieniężnych w kilka lub kilkanaście godzin. Z dnia na dzień nasze kłopoty znikają. Zwłaszcza gdy obecnie nie warto podróżować, czy przejeżdżać przez granicę z błahego powodu.

Inne formy to płacenie bicoinem, wykorzystywanym na giełdach jako dogodny środek to prowadzenia inwestycji. Tu jest również odpowiedni sektor, zwany kopalnią, oraz wykorzystywane są koparki w formie urządzeń komputerowych.

 Chiny i ich pomysł na unikanie gotówki.

W Chinach dokonywanie płatności wygląda nieco inaczej, najbardziej popularnym środkiem płatniczym jest aplikacja mobilna z kodem QR. Mniejszy jest tam nacisk na inne formy płatności.
Chiny są liderem pod względem samochodów oraz motorów, mobili, komputerów i szeregu innych urządzeń motoryzacji stoją na pierwszym miejscu w rankingu. Dlatego też pomysły się sypią im z rękawa.
Podsumowując, formy bezgotówkowe na świecie wyglądają nieco inaczej, jednak mają swoje plusy i czerpane są z nich korzyści. Unikanie jest tu użytkowania pieniądza, jako środka płatniczego.

Dodaj komentarz